/ در آموزش وردپرس / نویسنده
آخرین ویرایش:

آشنایی با سئوی فروشگاه در ووکامرس

آشنایی با سئوی فروشگاه در ووکامرس

سلام دوستان؛

مبحث سئو یکی از مبحث های مهم است که بارها برای وردپرس در موردش بحث کردیم  و افزونه ها و راهکارهای متعددی را ارائه نمودیم. سئو یا بهینه سازی وبسایت گام مهمی برای یک سایت است که به شیوه های متفاوتی انجام می شود و می توان گفت به قدری گسترده است که هیچ وقت  نمیتوان گفت تمام شده است بلکه روز به روز طبق تکنولوژی های جدید بر روی آن بحث هایی انجام می شود.

سئو چیست

وقتی در موتورهای جستجوگر کلمه ای را جستجو می کنیم لیستی از صفحات مرتبط با آن کلمه برای ما باز میشود.معمولا همان چند گزینه ی اول و یا در نهایت دو صفحه ی اول مطلب مورد نظر ما هست و ما وارد همین سایتها می شویم.
سئو مجموعه کار هایی هست که باعث می شود سایت ما به موتو های جستجو معرفی شده،در جستجوی کلمات مرتبط با سایت ما صفحات در جایگاه بالایی قرار گرفته و درنهایت کاربر از طریق موتورهای جستجو وارد سایت ما شود.

در وردپرس یکی از معروف ترین افزونه هایی که با آن آشنا شدیم و کار کردیم Yoast SEO می باشد که هنرهای فراوانی دارد. اما در کنار این افزونه، افزونه ای با نام All in one seo pack وجود دارد که همیشه کاربران این دو را با هم مقایسه می کنند و سوال می کنند که کدام یک بهتر است!

توجه:

اگر از افزونه‌های دیگری مثل افزونه‌ی Yoast SEO استفاده می‌کنید،نیازی به نصب و استفاده از این افزونه نیست اما اگر از افزونه‌ی All in One SEO Pack استفاده می‌کنید،این آموزش می‌تواند به شما کمک کند.

بهتر است بدانید که افزونه ی all in one seo خود را با ووکامرس تطابق داده و افزونه ای مختص فروشگاه ووکامرسی ایجاد کرده است. ما نیز تصمیم داریم فروشگاه خود را با آن سئو کنیم زیرا معتقدیم اگر سئوی فروشگاه ما بهتر باشد فروشگاه ما به صفحات اول می رسد. پس اگر موافق باشید در آموزش ووکامرس امروز با این افزونه و کارایی آن آشنا شویم!

 

WooCommerce – All in One SEO Pack

all-in-one-seo-hamyarwp

این افزونه برای سئوی فروشگاه ووکامرسی ایجاد شده است اما باید در نظر بگیرید که قبل از نصب و فعال سازی این افزونه، باید اول افزونه ی All in one seop pack را نصب کنید و سپس این افزونه را نصب کنید.
برای دریافت افزونه ی all in one seo pack و آموزش راه اندازی و کار با آن می توانید به آموزش آن مراجعه کنید.

حال افزونه ی woocommerce all in one seo pack را نصب و فعال کنید. این افزونه خود تنظیمات خاصی ندارد و با تنظیمات افزونه ی all in one seo pack کار می کند.کافیست که به بخش محصولات رفته و ویرایش محصول را می زنیم.

woocommerce-seo-hamyarwp

عنوان محتوای خود را وارد کنید، سپس توضیحاتی برای محصول خود بنویسید که کاراکترهای آن استاندارد باشند، بعد از آن هم می توانید کلمات کلیدی را برای محصول وارد کنید که در موتورهای جستجو شناسایی شوید و آن ها را با کاما (,) از هم جدا کنید. بقیه ی گزینه ها نیز مربوط به برخی صفات و برچسب فهرست ها می باشد.

جمع بندی!

چنانچه می خواهید فروشگاه ووکامرسی خود را سئو کنید می توانید از افزونه ای که برای این امر در ووکامرس ساخته شده است بهره مند شوید.

متشکرم که ما را همراهی کردید!

دانلود افزونه WooCommerce – All in One SEO Pack

منبع : همیار وردپرس

مروری بر مطالب

آموزش استفاده از کدهای کوتاه

آموزش استفاده از شورت کد ها در ووکامرس سلام دوستان؛ در هنگام نصب ووکامرس،خوشبختانه  برگه های مورد نیاز آن نصب…

آشنایی با ابزار جستجوی سریع در ووکامرس

آشنایی با ابزار جستجوی ایجکسی در ووکامرس سلام دوستان؛ بایکی دیگر از سری آموزش های ووکامرس در خدمت شما هستیم.…

ارسال دیدگاه