/ در آموزش وردپرس / نویسنده

آموزش کامل نحوه زیاد کردن سرعت ایندکس سایت

آموزش کامل نحوه زیاد کردن سرعت ایندکس سایت

خدمت شما همراهان گرامی سلام عرض میکنم، در این جلسه میخواهم درباره با  نحوه افزایش سرعت ایندکس مطالب و عواملی که برای بهبود وضعیت ایندکس های گوگل و افزایش سرعت آنها موثر هستند صحبت نماییم. همراه ما باشید.

ایندکس مطالب چیست و چرا حائز اهمیت می باشد ؟

به صفحاتی که در موتور های جستجو از جمله گوگل ثبت می شوند و توسط خزنده های آنها مورد بررسی و در بین وب سایت های دیگر ثبت می شوند . صفحات ایندکس شده و به خود این عمل ایندکس گفته می شود .حال سوال اینجاست آیا اهمیتی دارد که چه تعداد صفحه درون گوگل داشته باشیم یا خیر ؟ خب در نگاه اول این نکته که مسلما تا زمانی که چیزی درون گوگل نباشد از آن ورودی نداریم در ناخودآگاه ما تداعی می شود ولی نکته دیگری هم هست ، اینکه زمانی که ما صفحاتی را داریم که از ارزش پایین تری برخوردار هستند پس چه فایده ای خواهد داشت تعداد کسیری از این نوع صفحات دقیق تر عنوان کنیم می شود گفت که اگر حتی هزاران صفحه هم درون گوگل داشته باشیم اما به خاطر عدم رعایت نکات سئو و بهینه سازی هیچ کدام از این صفحات درون نتایجی که کاربران معمولا از آن بازدید میکنند نباشیم . عملا نیازی به ایندکس مطالب نخواهیم داشت ، مبحث سئو همانطور که در مقالات گذشته عنوان کردیم پیچیده و در عین حال سادست یعنی شما تنهی باید چند نکته را رعایت کنید و مدام آنها را تکرار و تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید . ایندکس گوگل اهمیت دارد یعنی اینکه شما صفحاتی را حتی در انتهای نتایج جستجو داشته باشید بسیار مهم می باشد و با رعایت چندین نکته پی در پی و مهم میتوانید از انتهای نتایج به صدر جداول جستجو گوگل نقل مکان کنید .

ایندکس مطالب چگونه اتفاق می افتد ؟

پروسه ایندکس مطالب اینگونه است که در ابتدا خزنده گوگل وب سایت شما را بررسی و به نتایج جستجو اضافه می کند صفحه شما نیز در صدر جدول جستجو قرار میگیرد ولی به سرعت به صفحات و رتبه های پایین تر نتایج افت می کند . دلایلی که میتواند شما را در همان ابتدای افزودن و ایندکس شدن در صدر نتیجه ها نگه دارد متعدد است که با هم به بررسی آنها خواهیم پرداخت مرحله بعدی ایندکس بررسی محتوای شماست یعنی اینکه محتوایی که به گوگل اضافه شده است از چه درجه اهمیتی برخوردار می باشد . دقت کرده باشید گاهی اوقات زمانی که چیزی را سرچ میکنید وب سایتی در اولین نتیجه قرار دارد و بعد از جستجوی دوباره همان کلمه جایگاه آن وب سایت تغییر کرده است و یا کلا از نتیجه هایی که شما مشاهده می کنید محو شده است . برای اینکه بتوانید نتایج را به صورت لحظه ای تر و بر اساس همین موارد ایندکس شده مشاهده کنید در قسمت زیرین نوار جستجو گوگل بر روی کلمه ابزار و یا tools  کلیک کنید . بعد بر روی گزینه همه زمان ها کلیک کنید .

How-to-index-the-content

با انتخاب گزینه ها متوجه خواهید شد که مطالبی که در آن زمان ایندکس شده اند را به شما نمایش می دهد ممکن است گاهی هم مطلبی به شما نمایش داده شود به طور مثال در ۲۴ ساعت گذشته و در چند دقیقه بعد دیگر آن مطلب وجود نداشته باشد. پس گوگل ابتدا تمامی وب سایت ها و صفحات معرفی شده را ایندکس می کند و بعد آنها را ریلیز کرده و به هر کدام رتبه ای که واقعا باید داشته باشند را می دهد .در دنیایی که هزاران مطلب در روز در حال انتشار و تولید است سرعت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به طوری که برای عقب نماندن از این قافله شما باید به سرعت مطالب خود را درون موتور های جستجو نشر دهید تا کاربرانتان از محصولا ، خدمات و افکار شما با خبر شوند.

روش های افزایش سرعت ایندکس مطالب

بیشتر از دویست فاکتور اساسی برای سئو وجود دارد ولی در کل تعداد کمی از آنها هستند که تاثیر ملموس تری نسبت به دیگر عوامل می گذارند برای سرعت ایندکس مطالب نیز به همین منوال است یعنی با رعایت این چند نکته ضروری سرعت ایندکس مطالب را بالاتر می بریم صد البته ماندگاری در نتیجه ها و افزایش رتبه به عوامل دیگری نیز بستگی دارد . که در آینده به بررسی آنها خواهیم پرداخت .

 • ثبت سایت در گوگل

  قبل از اینکه سرعت ایندکس مطالب را بالا ببریم اول باید وب سایتمان را درون گوگل ثبت کنیم . این کار به صورت خودکار در مواردی که شما وب سایتتان را درون یکی دیگر از وب سایت های معرفی شده لینک کنید اتفاق می افتد . شما باید ابتدا وب سایتتان را درون کنسول سرچ گوگل با نام گوگل وب مستر تولز اضافه کنید برای اینکار از مقاله ” آموزش معرفی وب سایت به موتور های جستجو ” استفاده کنید .

 • نقشه سایت

  اولین چیزی از اهمیت بسازی در سرعت ایندکس مطالب شما دارد و اصلا مهم ترین بخش معرفی وب سایت به گوگل نقشه سایت برای موتور های جستجو است . نقشه سایت معرفی کننده مطالب و محتوای شما هستند و دپارتمان اصلی وب سایت شما را به خزنده های موتور های جستجو معرفی می کنند به طوری که ربات های جستجو گر ها برای خزیدن در وب سایت شما به راحتی گشت و گذار میکنند و مطالب شما را ایندکس می کنند. نقشه سایت از اهیمت بالایی برخوردار است اما اصلا تضمینی نمیکند با معرفی نقشه سایت بتوانید به نتایج خوبی برسید زیرا گوگل از دستورات شما پیروی نمیکند و فقط از المان های موجود در وب سایت شما مانند نقشه سایت برای جستجو و خزیدن بهتر استفاده می کند ولی توصیه مهم گوگل استفاده از نقشه سایت به روز می باشد برای این کار میتوانید از افزونه Google XML Sitemaps استفاده کنید.

 • زمانبندی برای تولید محتوا

  محتوا همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است به طوری که بروزرسانی مداوم وب سایت با محتوای با کیفیت تولید شده توسط خودتان است که میتوانید جایگاه خود را در موتور های جستجو گر ثابت کنید . مسلما گوگل به دنبال ارائه بهترین نتیجه برای کابران خود است پس قطعا محتوا برایش بسیار مهم است . این از مباحث سئو می باشد خود مبحث افزایش شرعت ایندکس زیرمجموعه سئو است اما در روند سرعت ایندکس مطالب وب سایت شما بروز بودن محتوا و ارائه روزانه مطالب و زمانبندی خاص شما باعث انتقال این موضوع به گوگل می شود که وب سایت شما در ساعات ، روز ، هفته و خلاصه در برنامه زمانی خاصی بروز می شود و کراول یا خزیدن درون آن با برنامه زمانی انجام می گردد. به این صورت اتفاق می افتد که شما با برنامه ریزی و زمانبندی مطالب خود در حال ارسال پینگ و بازخورد زمانبندی شده به گوگل هستید و بعد از مدتی گوگل به صورت خود کار در همان زمان به جستجو و خزیدن در وب سایت شما می پردازد . مطالب قدیمی اهمیت بالایی دارند اما فعلا برای افزایش سرعت ایندکس بهتر از دست به نوشتن محتوای جدید بزنید . گوگل به هیچ وجه از مطالب تکراری خوشش نمی آید پس تمام تلاشتان را برای تولید محتوای یکتا بکنید.

 • سرعت لود صفحات

  خزنده های گوگل مدت زیادی را صرف بررسی وب سایت شما نمی کنند پس بهتر است قبل از خروج آنها مطالب را برایشان آماده کنید تا بتوانند بدون معطلی محتوای شما را بررسی و ایندکس کنند . زمان بارگذاری وب سایت بسیار مهم می باشد هم برای خزنده ها و هم برای کاربران در دنیای امروز کسی دیگر وقت آن را برای گذراندن ساعت ها معطلی تا به یک وب سایت متصل شود را ندارد ( ساعت ها ! ) . گذشته از این مورد زمانی که شما وب سایتی سریع را تجربه می کنید به صورت خودکار محبوبیت وب سایت شما دو چندان خواهد شد که این خود یک عامل اصلی برای رشد و صد البته مرتبط با موضوع ما افزایش ایندکس در گوگل می شود. آموزش افزایش سرعت وب سایت

 • شبکه های اجتماعی

  از مهم ترین عوامل دیگر افزایش سرعت ایندکس میزان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی می باشد از جمله گوگل پلاس . نکته مثبتی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری در آنها نهفته است این است که با توجه به اهمیت روز به روز افزایش یافته این ابزار های ارتباطی جستجو گر ها نیز به آنها علاقه زیادی نشان داده اند به طوری که این علاقه شدید باعث شده است تا خزنده های خود را بسیار بیشتر از دیگر وب سایت ها برای خزیدن درون شبکه های اجتماعی ارسال کنند . با توجه به این موضوع شما زمانی که درون شبکه های اجتماعی در حال اشتراک گذاری مطالب خود هستید ، خزنده گوگل وارد شده و به صورت همزمان لینک وب سایت شما را درون چند شبکه اجتماعی با اعتبار دامنه Authority بالا می بیند این خود یکی از مهم ترین عوامل افزایش سرعت ایندکس مطالب شما خواهد بود.

 • از تکرار بپرهیزید

  عملا مطالب کپی و تکراری به هیچ دردی نمیخورند شاید در ابتدا باعث دریافت ورودی هایی شوند ولی بعد امتیاز منفی به وب سایت شما می دهند زیرا همانطور که گفته شد گوگل به دنبال ارائه بهترین نتیجه برای کاربران خود می باشد. پس اصلا عاقلانه به نظر نمی رسد تا محتوای تکراری و غیر یکتا را به خورد موتور های جستجو با این ایده که تعداد را بالا ببرید بدهیم .

 • لینک داخلی

  لینک ها از زمان های گذشته تا الان و یقینا تا به انتهای دوره فضای مجازی مهم بوده اند . لینک های داخلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، هموازه سعی کنید مطالبتان را به یکدیگر مرتبط کنید و لینک داخلی ایجاد کنید. لینک های داخلی وب سایت شما پل هایی هستند که مطالب و محتوای سایت را به یکدیگر مرتبط می کنند و وجود این پل ها باعث افزایش مقدار ایندکس و اطلاع رسانی خزنده ها از بروز رسانی وب سایت شما می شند.

 • عنوان ها متا تگ های تکراری

  بسیاری از مدیران وبسایت ها و وبلاگ نویسان از عنوان های تکراری و توضیحات یکتایی استفاده می کنند تا به فکر خودشان در امر سئو موثر تر عمل کنند ولی کاملا این طرز تفکر غلط است با وجود عنوان و توضیحات نامناسب و تکراری گوگل ممکن است فکر کند که این مطلب تکراری می باشد . زیرا خزنده های موتور های جستجو با بررسی عنوان و متا تگ توضیحات به محتوای سایت شما پی می برند.

 • تصاویر بهینه شده

  همانطور که در مباحث قبلی عنوان کردیم با یک تصویر به مراتب بیشتر میتوانید حرف ها و مفهوم موضوع را منتقل کنید پس از اهمیت بالایی برخوردار هستند به گونه ای که زمان بارگذاری آنها نیز حائز اهمیت است زیرا کاربران طبق صحبت های فوق دیگر به مانند گذشته زمان زیادی را صرف انتظار کشیدن برای لود وب سایتها نمی کنند این هم دلایلی از جمله گستردگی تعداد وب سایت هایست که ممکن است در بیشتر مواقع هم موضوع وب سایت شما فعالیت کند پس کاربر علنن نیازی به حتما مطالعه کردن در وب سایت شما ندارد . علاوه بر این خزنده ها هم از وب سایت های سنگین متنفرند . تصاویر بهینه باعث افزایش سرعت وب سایت میگردد به این دلیل که شما برای انتقال مفهوم از عکس ها صد در صد استفاده کرده اید و رابط کاربری خود را طراحی کرده اید پس تصاویرتان نیز باید بهینه و سبک باشد. از ویژگی عنوان و alt  هم استفاده کنید زیرا از مهم ترین مباحث سئو و بهینه سازی تصاویر به شمار می روند .

 • ترکیب بندی عناصر

  این بدین معناست که شما با استفاده از رنگبندی ، عکس ها ، نقل و قول ها و دیگر عناصر یک نوشته محتوایی جذاب تولید می کنید تمام فعالیت های شما منجر به گشت و گذار کاربران درون وب سایت شما می شود . موتور های جستجو تنها رساننده کاربران به وب سایت شما هستند قطعا گوگل بیشتر خوشش می آید اگر مخاطب درون وب سایت شما وقت بیشتری را صرف کند زیرا نشان دهنده جذابیت آن است علاوه بر این وجود عناصر در کنار یکدیگر به گوگل میرساند که این صفحه اهمیت بالا تری نسبت به دیگر صفحات دارد.

 • پینگ

  سعی کنید بعد از انتشار محتوای خود به دنبال اطلاع رسانی به موتور های جستجو برای اطلاع از بروزشدن وب سایت خود کنید نکته مهم در اینجا این است که استفاده بی رویه از پینگ اثرات سوء به همراه خواهد داشت وردپرس به صورت خودکار امکان پینگ را دارد ولی اگر وب سایت شما توسط وردپرس یا سی ام اس های دیگر نبود یا امکان پینگ نداشت میتوانید از وب سایت Pingler  استفاده کنید .

 • فایل ربات Robot.txt

  با استفاده از این فایل خزنده ها متوجه چگونگی جستجو در سایت شما می شنود یعنی راهنمایی برای اسپایدر های گوگل ایجاد می کنید تا با استفاده از آن بتوانند متوجه خزیدن و یا عدم خزیدن درون هر کدام از صفحات وب سایت شما شوند از عوامل موثر بر رشد یک وب سایت وجود فایل ربات Robot.txt می باشد.

ایندکس مطالب وب سایت همواره از مواردی بوده است که چالش برانگیز بوده و در بین فعالان و متخصصین عرصه بازاریابی اینترنتی بحث های زیادی شده است . متخصصین در رابطه با الگوریتم های گوگل اطلاعات کاملی دارند ولی به هر ترتیب هیچ زمانی گوگل راز های خود را رسما منتشر نمیکند و همیشه این اطلاعات به سبک های مختلف گردآوری می شوند برای آشنایی با روش های آن می توانید مقاله “ اطلاعات سئو از کجا نشات و چه کسانی آنها را تولید می کنند؟ ” را دنبال کنید. متخصصان می دانند برای ایندکس مطالب چه فعالیت هایی انجام دهند . با رعایت نکات و موارد بالا تا حد بسیار بالایی سرعت ایندکس سایتتان را افزایش دهید این درحالیست که در علم سئو ممکن است عملیاتی که برای یک سایت انجام داده و پاسخ گرفته اید برای سایت های مشابه اینطور نباشد ولی صد در صد اجرای تکنیک هایی که بارها تست شده اند به نتایج مطلوبی شما را می رساند.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

منبع : آپ تم

مروری بر مطالب

استفاده از WP Clone برای منتقل نمودن وردپرس به هاست یا یک دامنه دیگر

استفاده از WP Clone برای منتقل نمودن وردپرس به هاست یا یک دامنه دیگر شاید شما جزء آن دسته از…

چرا وردپرس را انتخاب کرده و از آن استفاده می کنیم ؟

چرا وردپرس را انتخاب کرده و از آن استفاده می کنیم ؟ چرا وردپرس ؟ معمولا همه کاربران این سوال…

ارسال دیدگاه