/ در آموزش وردپرس / نویسنده

چرا برای ساخت فروشگاه اینترنتی از ووکامرس استفاده می کنیم ؟

چرا برای ساخت فروشگاه اینترنتی از ووکامرس استفاده می کنیم ؟

سلام عزیزان اگر در اینترنت جستجو کرده باشید و یا دقت کرده باشید متوجه شده اید که ووکامرس برای ساخت فروشگاه اینترنتی آنلاین که تحت وردپرس نیز باشد یک سیستم بسیار محبوب  است . با محبوبیت وردپرس آشنا هستیم برای همین فروشگاه سازی را با این سیستم تهیه نموده اند که آن هم طرفداران زیادی دارد.

افزونه ووکامرس

woocommerce

یکی از بی نظریترین افزونه هایسیت که برای وردپرس تولید شده است . با استفاده از پلاگین ووکامرس پس از نصب بلافاصله فروشگاه خودتان را تحویل بگیرید “ آموزش پیکربندی محصولات فروشگاه در ووکامرس ” .

ما در حال بررسی علت های استفاده از ووکامرس برای طراحی وب سایت فروشگاهی هستیم با ما همراه باشید .

چرا ووکامرس ؟

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون فضای مجازی و دنیای پیرامون ما اکثر کسب و کار ها به سمت مجازی سوق داده شده اند از جمله فروشگاه های کوچک و بزرگی که در حال فروش محصولات هستند . با توجه به این امر یک وب سایت راه حل مناسبی می باشد اما چگونه یک وب سایت طراحی می شود ؟ چه مقدار هزینه دارد ؟ چه تخصص هایی نیاز است ؟  و سوالات دیگر که همگی پاسخ مشابه ای دارند اول اینکه برای وب سایت فروشگاهی با ووکامرس نیازی به انجام فرآیند خاصی ندارید و یک پیکربندی ساده فروشگاه شما را آماده می کند و دوم اینکه ووکامرس به صورت رایگان عرضه می شود و قالب هایی برای اینکار نیز دارد “ پوسته های فروشگاهی وردپرس ” و سوما نیازی به هیچ تخصصی برای راه اندازی ندارید البته وجود دانش و پشتیبانی وب سایتی در کنار شما بسیار مهم می باشد. قبل از اینکه از مزایای کامل فروشگاه ساز ووکامرس صحبت کنیم بهتر است مواردی را بیان کنیم

حدم نیاز به حضور در فروشگاه

یکی از مواردی که در همه فروشگاه های اینترنتی علت مهمی تلقی می شود عدم نیاز به استخدام افراد برای فروش محصول و یا صرف انرژی برای چیدمان ویترین فروشگاه است در فروشگاه اینترنتی ووکامرس می توانید به راحتی و سادگی به طراحی سایت یک فروشگاه کامل داشته باشید . این در تمامی فروشگاه های آنلاین صدق می کند به طوری که همه طراحان و صاحبان مشاغل آنلاین به این امر واقف هستند .

کاهش هزینه نگهداری و انبار داری

بارزترین خصوصیات فروشگاه های اینترنتی یکی همین است که دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اجاره برای مکان به جهت نگه داری محصولات و انبار داری ندارید هر چند در فروشگاه های اینترنتی بزرگ برای محصولات خود انبار های بزرگ تهیه میکنند ولی ماهیت فروشگاه اینترنتی بدون نیاز به انبار می باشد شما می توانید یکی از اتاق های خانه ، قسمتی از حیاط منزل را به عنوان انبار محصولات خود قرار دهید و در خیلی از موارد نیازی به انبار داری ندارید میتوانید با فروشگاه های مرتبط فیزیکی شهرتان قرارداد ببندید تا محصولات را آنها ارسال کنند و شما مانند یک خریداد با قیمت های کمتر از آنها محصول را خریداری کنید و یا حتی اگر محصول را هم خودتان تولید میکنید مانند صنایع دستی و یا پکیج های نرم افزاری به دلیل عدم اشفال حجم زیاد محصولات اینچنینی به راحتی بدون نیاز به انبار داری فروشگاه خودتان را راه اندازی کنید.

عدم محدودیت در مکان مشتریان

در فروشگاه های فیزیکی حتی اگر تعداد زیادی هم شعبه و فروشگاه بزرگ و زنجیرره ای باشد باز هم به محدوده مکانی مشخصی میتواند بفروشد و برای دستیابی به نقاط دیگر مکانی باید شعبه جدید و یا تبلیغاتی نصب کند اما در فروشگاه های آنلاین اینطور نیست شما به راحتی با داشتن وب سایت های فروشگاهی میتوانید به سراسر جهان هستی محصولات خود را به فروش برسانید .

کاهش هزینه های تبلیغاتی

با توجه به مجازی بودن فعالیت ها نیازی به هزینه های تبلیغاتی گران قیمت مانند استند های تبلیغاتی ، تراکت و بروشور و … نخواهید داشت به راحتی با طراحی یک بنر میتوانید درون وب سایت ها به مراتب با قیمت پایین تر تبلیغات خود را انجام دهید و یا با صرف انرژی بیشتر به سئو  فروشگاه خود بپردازید که در این حالت با هزینه مالی کمتری میتوانید به راحتی نتیجه مطلوب تری نیز بگیرید .

صنعت خورده فروشی

منظور از فروش های خرده و کوچک حجم آنها نیست صنعتی که در اقتصاد های جهانی مورد توجه قرار میگیرد و از اهمیت بالایی برخوردار است بنگاه های اقتصادی کوچک می باشد . در فروشگاه های آنلاین نیز چنین است که با توجه به میزان فروش و اهمیت کالایی برای مردم این ها را دسته بندی می کنند به طور مثال فروشگاه صنایع دستی که یک هنرمند برای خود ایجاد کرده است شاید نسبت به دیگر فروشگاه ها از اهمیت بالاتری از دید تعداد فروش برخوردار نباشد ولی مطمئنن یک بنگاه اقتصادی کوچک ولی مهم تلقی می شود . با فروشگاه اینترنتی به راحتی میتوان محصولات اینچنینی را بدون محدودیت به فروش رساند و شاید در مورد صنایع دستی به دلیل ازدهام در شهر تولید شده مشتری و خریداری نداشته باشد زیرا اکثر آنها همان محصول را یا تولید و یا هدیه دریافت میکنند و یا جذابیتی برایشان ندارد ولی با فروشگاه اینترنتی ووکامرس می توانید به سراسر دنیا محصول خود را معرفی و به فروش برسانید اینگونه می شود که از دیگر شهر ها و کشور ها هنر شما را دیده و می پسندند . این تنها یک مثال برای رشد خرده فروشی و بنگاه های اقتصادی کوچک است .

بسیار عالی تا به اینجا ما با اهمیت و مواردی که باعث ایجاد یک فروشگاه آنلاین اینترنتی شد آشنا شدیم حال به پاسخ اینکه چرا برای طراحی وب سایت فروشگاهی باید از ووکامرس استفاده کنیم و این افزونه رایگان چه اختیارات و امکاناتی را برای ما به ارمغان می آورد.

ووکامرس با داشتن سهم ۳۰ درصدی از فروشگاه های آنلاین در سال ۲۰۱۵ و دانلود و نصب فعال بیش از چند میلیون که همچنین در حال رشد است به عنوان یک راه حل برای طراحی وب سایت فروشگاهی است با هم نگاهی به امکاناتی که به ما میدهد می اندازیم :

 • پرداخت ها
  یک قابلیت که باید در فروشگاه های آنلاین موجود باشد امکان پرداخت به شیوه های مختلف است هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری و یا پرداخت های مختلف ووکامرس از تمامی این پرداخت ها پشتیبانی می کند و به راحتی می توانید از تمامی درگاه های پرداخت آنلاین استفاده کنید و یا پرداخت حضوری داشته باشید حتی شما میتوانید یک شیوه پرداخت سفارشی نیز برای ووکامرس در نظر بگیرد .
 • حمل و نقل
  به عنوان یک مشتری وارد فروشگاهی شده اید و تنها یک روش برای ارسال محصولات شما وجود دارد آیا چه میزان برای شما جالب می باشد این مورد در حالی که اگر فقط دو روش دیگر را میتوانستید انتخاب کنید جلوه بهتری در ذهن شما می نمود . از این گذشته با وجود چند روش پرداختی هزینه های حمل و نقل به انتخاب خود کاربر سرشکن خواهد شد پس خریدی لذت بخش تر را میتواند تجربه کند . ووکامرس با قابلیتی که دارد می تواند یک سرویس حمل و نقل یشرفته را راه اندازی کند به طور مثال شما میتوانید با کمی برنامه نویسی ووکامرس را به یک سرویس پستی و یا پیکی متصل کنید که پس از تایید سفارش محصول برای مشتری ارسال شود .
 • تنوع محصولات
  در ووکامرس شما میتوانید هر چیزی اعم از محصولات دانلود ، مجازی ، فیزیکی را به راحتی با انتخاب یک گزینه به فروش برسانید . می توانید برای محصولات خود ویژگی هایی را تعریف کنید تا با استفاده از آن بتوانید محصول متغییر تعریف کنید به گونه ای که اگر کاربر به طور مثال رنگ زرد را انتخاب کرد یک قیمت و اگر رنگ آبی را انتخاب کرد کمی گرانتر شود و یا هر چیزی که به عنوان ویژگی میتوان به محصول شما الصاق کرد. در ووکامرس شما تنوع نوع محصولات را دارید پس نگران نباشید .
 • گزارش ها
  گزارش گیری آسان در ووکامرس که به شما امکان گزارش گیری از فروش ها در بازه زمانی خاص ، روزانه ، ماهانه و یا سالانه را فراهم میکند و با استفاده از سیستم گزارش گیری ووکامرس حتی می توانید.از میزان موجودی محصولات و نقدهای مشتری ها براحتی آگاه شوید!
 • بازاریابی
  شیوه های مختلف برای بازاریابی باعث شده است تا از ورش های متفاوتی استفاده شود مانند کوپن های تخفیف یا امکان بازاریابی بر اساس لینک ها همه این موارد در فروشگاه ساز ووکامرس به سادگی قالب تعرفی می باشد شما میتوانید برای هر محصول به هر شیوه ای همچون درصدی ، مقدار ثابت و یا برای میزان خرید بیش از فلان تومان ، کوچن تخفیف در نظر بگیرید .
 • مالیات
  در ووکامرس به سادگی امکان تعریف فرمول مالیات وجود دارد . مالیت بر ارزش افزوده را میتوانید به سادگی به مشتری خود اعلام کنید و از ایشان دریافت کنید تا در فاکتور ها و سند های رسمی خود وارد کنید و اگر هم مالیاتی شامل حال شما نمیشود و شما معاف از آن هستید ووکامرس قابلیت غیر فعال سازی تمامی امکانات خود را دارد پس نگران نباشید.

مواردی که در بالا عنوان شد تنهی بخشی از امکانات فروشگاه ساز ووکامرس هستند . فروشگاه ساز ووکامرس کاملترین ابزار برای ایجاد فروشگاه بر پایه سیستم وردپرس می باشد . تنوع محصولات به طور مثال یکی از قابلیت های کلیدی این افزونه می باشد . علاوه بر اینها در ووکامرس شما با تعداد بی شماری که روز به روز در حال افزایش هم هستند افزودنی و پلاگین های مرتبط روبه رو هستید. میتوان به عنوان مثال به وجود درگاه های پرداخت ایرانی و همچنین افزونه های بومی همانند پیامک،لیست استان های کشور و یا واحد پولی ریال و تومان اشاره نمود .

مزیت های فروشگاه ساز ووکامرس

این مزیت ها به هیچ وجه در کار شما محدودیت ایجاد نمیکند خود این مورد از بارزترین آنهاست یعنی انعطاف پذیری ووکامرس به حدی می باشد که اگر یک وب سایت شرکتی دارید نیازی به راه اندازی وب سایت دوم ندارید و تنها با نصب افزونه می توانید به راحتی فروشگاه خود را در کنار وب سایتتان راه اندازی کنید. برخی از این مزیت ها عبارت اند از  :

 • رایگان است !
  این افزونه و برخی از افزونه های مکمل رایگان ارائه می شوند.
 • ساده و در عین حال حرفه ای
  به سادگی با افزونه ووکامرس می توانید کار کنید حتی اگر هیچ آموزشی هم نداشته باشید ( پیشنهاد میشود آموزش پیکربندی ووکارمس را مطالعه کنید ” نظر نویسنده ” ) در همین حال که افزونه ای است ساده حرفه ای و قدرتمند عمل میکند و خود همین سادگی یکی از موارد حرفه ای بودن ابزار های آنلاین محصوب می شود.
 • ساده است !
  این از قدرت آن کم نمیکند سادگی یکی از موارد قدرتمند بودن افزونه می باشد
 • یک سیستم آشنا
  یعنی با توجه به وردپرس بودن افزونه میلیون ها کاربر  و و ب سایت بر پایه آن ساخته شده اند
 • پشتیبانی قدرتمند
  افزونه ووکامرس در اکثر کشور های جهان پشتیبانی توسط متخصصان می شود
 • فراتر از تجارت الکترونیک
  شما میتوانید به راحتی با استفاده از ووکامرس یک فروشگاه کامل در کنار یک وب سایت شرکتی و یا بلاگ خود داشته باشید.
 • قابلیت نصب بر روی هرگونه وب هاست اشتراکی را دارد
 • برای استفاده نیازی به دانش خاصی ندارید و کاربر پسند است
 • اگر محصولی وابسطه دارید به راحتی میتوانید در ووکامرس این کار را انجام دهید
 • انواع کسب و کار را میتوانید به سادگی راه اندازی کنید
 • افزونه و قالب های آماده رایگان زیادی دارد
 • بخش بندی مناسب
  این به این معناست که به سادگی در تمامی قسمت های مدیریتی ووکامرس میتوانید تنظیمات شخصی خود را لحاظ کنید
 • شخصی سازی بالا
  همانطور که میدانید یکی از موارد محبوبیت وردپرس امکان سفارشی سازی و شخصی ساز آن است در ووکامرس نیز همین با قدرت بالا حفظ شده است و شما به راحتی میتوانید فروشگاه خود را به هر سلیقه ای که نیاز دارید طراحی کنید و هیچگونه محدودیتی در اعمال آن ندارید.

باز هم به مهمترین شاخصه این فروشگاه ساز اشارده ای میکنیم و آن هزینه هاست شما به سادگی و آسانی که خود جزو مشخصه های ووکامرس است میتوانید بدون هیچگونه هزینه ای فروشگاه آنلاین خود را برای کسب و کار تجارت الکترونیکتان راه اندازی کنید.

افزودنی های گوناگون که به بهود فروش و استفاده  بهینه از ووکامرس وجود دارد موردی است که میتوان به عنوان یک شاخصه مهم تلقی کرد علاوه بر این سادگی استفاده کاربری و حتی توسعه آن باعث شده است که با استفاده از دانش و تخصص بتوانید افزونه های مورد نیاز خودر ا طراحی کنید و یا حتی خودتان پوسته های فروشگاهی وردپرس را طراحی کنید . یا به عنوان یک شغل در کنار دیگر مشاغل به توسعه ووکارمس بپردازید .

تمامی مواردی که در بالا اشاره شد به صورت تجربی بدست آمده است و در حال رشد می باشد به گونه ای که همین الان شما میتوانید با ثبت نظر خود در رابطه با فروشگاه ووکامرس و تجربه خود از کاربرد ووکامرس در تجارت شما به پیشرفت و توسعه افزونه مد نظر کمک کنید . میتوانید به بخش افزونه ها و قالب های فروشگاهی ما نیز نگاهی کنید تا از کیفیت و قدرت فروشگاه ساز ووکامرس به خوبی مطلع شوید .

با تشکر از نگاه گرم شما – شاد باشید.

 

منبع: آپ تم

 

مروری بر مطالب

چرا وردپرس را انتخاب کرده و از آن استفاده می کنیم ؟

چرا وردپرس را انتخاب کرده و از آن استفاده می کنیم ؟ چرا وردپرس ؟ معمولا همه کاربران این سوال…

ویدئو : آموزش طراحی سایت با قالب الیژن

در این ویدئوی آموزشی در مدت زمان 1:22 ساعت طراحی سایت با وردپرس و قالب الیژن را فرامی گیریم. پس از…

2 دیدگاه

  1. طلوع ارتباطات

   باسلام و احترام
   وردپرس یک پلت فرم طراحی سایت است که با اضافه کردن توابع زیادی به php امکان طراحی سایت را برای توسعه دهندگان وب ساده تر می کند. در مورد ووکامرس نیز به همین صورت است این افزونه توابع زیادی را به وردپرس برای طراحی سایت های فروشگاهی اضافه می کند. برای طراحی سایت های فروشگاهی بزرگ به کمک ووکامرس نحوه استفاده از این توابع به همراه توابع php بسیار حائز اهمیت است.

ارسال دیدگاه