آموزش نصب افزونه وردپرس

/ در آموزش وردپرس / نویسنده
آخرین ویرایش:

آموزش نصب افزونه وردپرس

 نصب افزونه در وردپرس را فرا بگیرید

در این مطلب به شما آموزش نصب افزونه وردپرس را فرامی گیریم.با استفاده از مطلب زیر می توانید انواع افزونه را نصب کرده و از امکانات آن در جهت بهبود محتوای سایت خود بهره گیرید.

برای نصب افزونه از پنل مدیریت وردپرس بر روی افزونه ها و سپس افزودن افزونه کلیک می کنیم.

نصب افزونه

بعد از وارد شدن به نصب کننده افزونه ها صفحه ای مثل صفحه بالا برای شما بالا مییاد که برای نصب هر افزونه باید روی نصب کلیک کنید تا افزونه برای شما اضافه شود و برای یافتن یک افزونه در قسمت جستجو ی افزونه ها کلیک کنید و افزونه مورد نظر خود را سرچ کنید. مثلا می توانید برای نصب افزونه های اسلایدر وردپرس عبارت slider را سرچ کنید. همچنین می تونید برای نصب افزونه wp statistics مستقیما اسم افزونه را سرچ کنید.

گاهی افزونه ای داریم که روی منبع وردپرس ثبت نشده ، حالا گالا این افزونه بصورت اختصاصی برای شما کد نویسی شده و یا افزونه حرفه ای را خریداری کرده اید. برای آپلود دستی از طریق بارگذاری افزونه فایل افزونه مورد نظر خود را در سیستم خود در یک پوشه Zipp بارگذاری کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرسبعد از نصب افزونه مورد نظر شما یک پنجره باز می شود که باید بر روی فعال کردن افزونه کلیک کنید یا اگر از بخواهید مجدد به صفحه نصب افزونه ها بروید  باید روی نصب کننده ی افزونه ها کلیک کنید.

بعد از این کار افزونه مورد نظر شما با خوبی و خوشی فعال شده و کار خود را شروع می کند!

آموزش نصب دستی افزونه در وردپرس

در برخی مواقع هاست شما اجازه آپلود فایل های حجیم را به شما نمی دهد . می توانید آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس را ببینید اما در صورتی که می خواهید کارتان ساده تر شود می توانید از طریق هاست افزونه را نصب و فعال سازی کنید.

برای نصب افزونه به داخل Public_ html می رویم سپس وارد پوشه wp-content که دارای محتویات وردپرس هست می شویم. و پس از آن پوشه plugins را باز می کنیم

plugin-installبرای نصب افزونه باید افزونه موزد نظر خود را در پوشه Plugins آپلود کنید.

نصب افزونه

بعد از آپلود افزونه آن را از حالت Zip بیرون می آوریم و در پنل مدیریت وردپرس از قسمت افزونه ها > افزونه های نصب شده افزونه مورد نظر خود را فعال می کنیم.

منبع:میهن وردپرس

مروری بر مطالب

مدیریت پایگاه داده وردپرس به وسیله PhpMyAdmin

 با PhpMyAdmin مدیریت پایگاه داده وردپرس را انجام دهید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با PhpMyAdmin  آشنا کنیم…

پاک کرن خودکار سطل زباله

 با Auto Trash Delete سطل زباله را به صورت خودکار پاک کنید. در این مطلب به معرفی افزونه  Auto Trash Delete و…

1 دیدگاه

ارسال دیدگاه