افزونه جستجوی فارسی وردپرس

توضیحات پوسته

افزونه Ajax Search Pro یکی از افزونه های خارق العاده وردپرس است که به افزونه  جستجوی پیشرفته وردپرس نیز مشهور است. هر آنچه برای پیاده سازی سیستم جستجوی فوق حرفه ای و ایجکس در وردپرس نیاز در این افزونه وجود دارد. تنظیمات بیشمار این افزونه بصورت فارسی ساخت جستجوی دیجی کالا ، بامیلو ، آپارات و بسیاری از سایت های حرفه ای را به سادگی و تنها با چند کلیک ممکن می سازد.

به کمک افزونه Ajax Search Pro می توانید تمامی داده ها را وردپرس جستجو کنید. امکان جستجوی نوشته ها ، مجصولات ووکامرس ، محصولات ایزی دیجیتال دانلود ، نمونه کارها ، پروژه ها و انواع پست تایپ ها ،  کاربران سایت ، پیوندها (Attachments) ، دسته ها ، برچسب ها ، طبقه بندی ها (Taxonomies) ، فیلدها و متاهای نوشته و پست تایپ ها ، فیلدها کاربران و طبقه بندی ها ، محتوا ، خلاصه ، رسانه و در مجموع هر محتوایی در وردپرس وجود دارد.

ویژگی ها ، قابلیت ها و تنظیمات افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس به حدی است برای شرح نیاز به یک هندبوک جامع وجود دارد اما در اینجا بصورت مختصر ویژگی های  کلیدی آن بیان می شود.

افزونه ajax search pro فارسی

1- وجود تنظیمات متنوع و بی شمار در افزونه Ajax Search Pro

افزونه های حرفه ای بسیار زیادی برای وردپرس طراحی شده که دارای تنظیمات زیادی هستد اما به جرات می توان گفت این افزونه بیشترین تنظیمات را در خود دارد. اگرچه تنظیمات افزونه Ajax Search Pro بسیار زیاد است اما دسته بندی موضوعی آنها و همچنین امکان جستجوی گزینه ها و فیلدها در میان آنها کار را با آن بسیار ساده و لذت بخش کرده است.

تنظیمات متنوع افزونه ajax search pro فارسی

در شکل بالا تب های قسمت تنظیمات فرم جستجو قابل مشاهده است . هر تب دارای چندین زیرتب دیگر می باشد. در شکل مشاهده می کنید که ترجمه این افزونه بصورت مفهومی انجام شده است نه بصورت لغت به لغت.

منوهای افزونه جستجوی ایجکس وردپرس

در شکل بالا منوهایی که افزونه Ajax Search Pro به منوهای وردپرس اضافه می کند را می توانید مشاهده کنید

جستجوی تنظیمات افزونه ajax search pro

شکل بالا نشان می دهد که در تنظیمات افزونه Ajax Search Pro می توان تنظیمات  مورد نظر را جستجو کرد. به عنوان مثال ممکن است بخواهید تنظیمات مربوط به تغییر فونت  را بیابید کافی است در فیلد مربوطه تنظیمات فونت یا عبارت تغییر فونت را جستجو کنید.

2- امکان جستجو در نوشته ها ، برگه ها ، محصولات و تمامی پست تایپ های وردپرس با افزونه Ajax Search Pro

پست تایپ ها  همان نوشته های سفارشی وردپرس هستند. تمامی نوشته های سفارشی به غیر از نوشته و برگه پست تایپ هستند . محصولات ووکامرس ، محصولات easy digital download ، نمونه کارها و … که در افزونه ها و قالب ها دیده اید نمونه ای از پست تایپ ها هستند. در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس امکان جستجو در هریک  از پست تایپ ها وجود دارد.

جستجو درپست تایپ ها در افزونه ajax search pro فارسی

3- امکان جستجو در دسته ها ، برچسب ها و طبقه بندی ها (Taxonomy) :

اگر به سایت دیجی کالا توجه کنید مشاهده خواهید کرد که ابتدا دسته های منطبق با عبارت جستجو لیست می شوند و سپس محصولات منطبق نمایش داده می شوند.  در تنظیمات قبلی توانستیم محصولات را به لیست جستجو اضافه کنیم . در اینجا می توانیم طبقه بندی مربوط به آنها به نتایج جستجو اضافه کنیم.

طبقه یا Taxonomy در وردپرس به دسته بندی های سفارشی پست تایپ ها گفته می شود. به کمک افزونه Ajax Search Pro  می توان عبارت جستجو را طبقه بندی ها جستجو کرد.

فرض کنید که بخواهید جستجویی مانند دیجی کالا طراحی کنید . کافی است در قسمت قبلی پست تایپ product را اضافه کنید و در اینجا دسته بندی product_cat . به همین سادگی .

انتخاب طبقه بندی یا taxonomy در پلاگین جستجوی پیشرفته وردپرس

4- امکان جستجوی پیوندها و فایل های آپلود شده با افزونه Ajax Search Pro

پیوندها در اصل فایل هایی هستند که در نوشته پس اضافه کردن به پرونده چندرسانه ای اضافه می شوند. توجه  کنید هنگامی یک فایل را به قسمت رسانه وردپرس اضافه می کنید هنوز پیوند نشده بلکه زمانی پیوند می شود که به محتوای نوشته یا پست تایپ اضافه شود.

در افزونه Ajax Search Pro فارسی امکان جستجو پیوندهای موجود در نوشته ها و پست تایپ ها وجود دارد. به کمک این قابلیت می توانید اقدام به جستجوی تصاویر ، ویدئوها ، فایل های PDF و هرگونه فایل دیگری بکنید  . در سایت هایی نظیر آپارات و یا سایت های نمایش فیلم و عکس در وردپرس این ویژگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جستجوی پیوندها در افزونه ajax search pro

5- امکان جستجوی کاربران

یکی از ویژگی های مهم افزونه افزونه Ajax Search Pro امکان جستجوی کاربران سایت است. فرض کنید که شما یک سایت آموزشی دارید و در آن کاربرانی به عنوان مربی و کاربرانی به عنوان دانش آموز دارید. به کمک این افزونه می توانید امکان جستجوی مربیان را برای دانش آموزان فراهم کنید و یا بالعکس امکان جستجو دانش آموزان را برای مربیان ایجاد کنید.

امکان جستجو در کاربران در افزونه ajax search pro یا جستجوی پیشرفته یا آجاکس وردپرس

6- تعیین نتایج جستجو بصورت دقیق برای هر منبع با استفاده از افزونه Ajax Search Pro

در تنظیمات افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس فارسی می توانید  تعداد نتایجی که نمایش داده میشود را مشخص کنید. می توانید برای هر پست تایپ ها یا طبقه بندی ها مشخص کنید که چه تعدادی در نتایج باشد. و مواردی که دیگر در شکل زیر قابل مشاهده است:

تنظیمات تعداد نتایج افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس یا ووکامرس

7- امکان  جستجو در سایت های شبکه وردپرس

این قابلیت یکی از قابلیت های بی همتای افزونه Ajax Search Pro است. به  کمک آن می توانید در شبکه وردپرس در سایت های مورد نظر خود جستجو کنید. مثلا در یک سایت محتوای سایت دیگر یا سایت های دیگر را جستجو کنید.

جستجو در شبکه وردپرس به کمک افزونه ajax search pro

8- امکان اضافه کردن فیلترها و تنظیمات متنوع به فرم جستجو

اگر به سایت مرجع افزونه Ajax Search Pro به آدرس ajaxsearchpro.com مراجعه کنید و منوی Examples را باز کنید انواع فرم های ساخته شده را با این افزونه خواهید دید. بسیاری  از این فرم ها دارای فیلتر های متنوعی هستند در اینجا برخی از آنها نمایش داده شده است.

فیلتر پیشرفته افزونه ajax search pro

فیلتر پیشرفته افزونه ajax search pro

تصاویر بالا از سایت مرجع افزونه Ajax Search Pro تهیه شده است . در افزونه Ajax Search Pro فارسی که توسط طلوع ارتباطات تهیه شده تنظیمات فارسی و راست چین هستند و همچنین فرم جستجو نیز بصورت فارسی و راست چین است.

تنظیمات فیلتر افزونه ajax search pro فارسی

فیلتر و تنظیمات پیشرفته افزونه ajax search pro فارسی یا جستجوی پیشرفته وردپرس

فیلتر و تنظیمات پیشرفته افزونه ajax search pro فارسی یا جستجوی پیشرفته وردپرس

9- حاوی چهار الگوی نمایش نتایج جستجو

نمایش نتایج جستجوی ایجکس با افزونه Ajax Search Pro بسیار متنوع و جذاب خواهد بود. با این افزونه به چهار مدل عمودی ، افقی ، ایزوتوپیک و پلاروید می توانید نتایج جستجو را به نمایش بگذارید. حالت عمودی حالتی است که در تمامی افزونه های جستجو وجود دارد اما سایر مدل ها تنها در این افزونه قابل مشاهده و استفاده است.

  • حالت عمودی

حالت عمودی ، حالتی است که در تمامی افزونه های جستجو قابل استفاده است. در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس نیز می توانید نتایج را بصورت لیست عمودی نمایش دهید.

نمایش نتایج بصورت عمودی

نمایش نتایج بصورت عمودی

  • حالت افقی

نمایش نتایج بصورت افقی در برخی سایت های خبری و فروشگاهی استفاده می شود. در اینحالت نتایج در کنار هم قرار می گیرند و می توان برروی آن پیماش کرد.

  • حالت ایزوتوپیک

حالت ایزوتوپیک را نمی توان با ارائه توضیحات بطور کامل شرح داد بهتر است به تصویر زیر توجه کنید تا با نحوه نمایش در حالت ایزوتوپیک آشنا شوید.

نمایش ایزوتوپیک در افزونه ajax search pro فارسی

  • حالت پلاروید در افزونه Ajax Search Pro

حالت نمایش پلاروید یکی از حالات های منحصرفرد نمایش در این افزونه که در شکل زیر قابل مشاهده است.

10 – دارای تنظیمات موبایل اختصاصی

اغلب افزونه های حرفه ای برای نمایش موبایل تنظیمات متفاوتی را ارائه می کنند . در افزونه Ajax Search Pro نیز این تنظیمات وجود دارد

تنظیمات موبایل در افزونه جستجوی پیشرفته ووکامرس

11 – امکان نمایش فیلدها و متادیتاهای سفارشی در نتایج جستجو

فرض کنید که بخواهید در لیست نتایج محصولات ووکامرس قیمت نیز نمایش داده شود و یا فقط قیمت بدون تخفیف نمایش داده و یا SKU محصول نمایش داده شود. به کمک افزونه Ajax Search Pro می توانید هریک فیلدهایی که در قسمت ویرایش وجود دارد در لیست نتایج برای هر آیتم نمایش دهید.

12 – امکان جستجو در فیلدهاو متادیتاهای سفارشی

ممکن است در قالب سایت شما در قسمت ویرایش نوشته یا محصول فیلدهای دیگری وجود داشته باشد مثلا یک فیلد حاوی توضیحات گارانتی محصول باشد . در تنظیمات افزونه Ajax Search Pro فارسی این امکان وجود دارد که فیلدهایی که در آنها جستجو می شود را مشخص کنید.

جستجو در فیلدهای سفارشی در افزونه ajax search pro فارسی

12 – امکان ارائه عبارات پیشنهادی به کاربر

در افزونه Ajax Search Pro هنگامی که کاربر عبارت جستجو را وارد می کند می توان در حین تایپ کردن عبارت های مربوطه را برای کمک به جستجو نمایش داد. و یا هنگامی که جستجو نتایجی در بر نداشت عباراتی برای جستجوی دوباره پیشنهاد شود.

عبارات پیشنهادی در افزونه AJAX SEARCH PRO فارسی

13 – سیستم ایندکس گذاری پیشرفته در افزونه Ajax Search Pro

در سایت های خبری و فروشگاهی بزرگ که حجم اطلاعات آنها بسیار زیاد است جستجوی عادی در پایگاه داده سبب کندی جستجو و در برخی موارد توقف فرآیند جستجو می شود. در اینگونه سایت ها معمولا از ایندکس گذاری استفاده می شود. کاری که در موتور جستجوی گوگل هم انجام می شود و صفحات سایت ایندکس می شوند . در اینجا نیز عبارت های جستجو ایندکس می شوند و در پایگاه داده قرار می گیرند و در جستجوهای بعدی استفاده می شوند. در این خصوص تنظیمات زیادی در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس وجود دارد:

ایندکس گذاری در افزونه جستجوی

14 – ساخت فرم جستجو به تعداد نامحدود با افزونه Ajax Search Pro

به تعداد نامحدود فرم جستجو با تنظیمات متفاوت بسازید. به عنوان مثال می توانید یک فرم جستجو برای جستجوی محصولات ، یک فرم برای جستجوی تصاویر و پیوندها و یکی برای جستجوی نوشته ها بسازید و در صفحات مختلف سایت قرار دهید.

ساخت فرم جستجو به تعداد نامحدود

15- امکان درون ریزی و برون ریزی فرم های جستجو و یا فقط تنظیمات فرم ها

در قسمت درون ریزی و برون ریزی افزونه Ajax Search Pro فارسی می توانید کلیه نمونه فرم های جستجوی موجود را درون ریزی کنید و یا جهت انتقال به سایت دیگر برون ریزی کنید.

همچنین امکان اینکه فقط تنظیمات یک نمونه جستجو را به نمونه جستجوی فعلی منتقل کنید وجود دارد.

درون ریزی و برون ریزی جستجو در افزونه ajax search pro فارسی

16- وجود ابزارک های ویژوال کامپوزر جهت نمایش فرم ها به کمک صفحه ساز

افزونه Ajax Search Pro حاوی چند ابزارک ویژوال کامپوزر می باشد که به کمک آنها می توانید فرم های جستجو را با تنظیمات مربوطه در صفحات مختلف قرار دهید.

امکان درج فرم ورد اطلاعات در یک ستون ، قسمت فیلتر ها در ستونی دیگر و قسمت نمایش نتایج در ردیف یا ستونی دیگر وجود دارد

ابزارک های ویژوال کامپوز در افزونه جستجوی آجاکس ووکامرس

ارسال دیدگاه