/ در آموزش وردپرس / نویسنده
آخرین ویرایش:

افزونه ای برای نمایش ویدئو های سایت آپارات

افزونه Aparat for WordPress را بشناسید.

در این مطلب شما را با افزونه ی Aparat for WordPress آشنا خواهیم کرد.با این افزونه شما قادر خواهید بود ویدئو های سایت آپارات را در وب سایت خود بارگذاری نمایید.
آپارات یک سرویس اشتراک ویدئو ایرانی است که چند سالی از فعالیت آن می‌گذرد و با توجه به اینکه سرویس یوتیوب در ایران در دسترس نیست توانسته است تا مورد توجه کاربران فارسی زبان قرار بگیرد، که وبمستران و صاحبان کسب و کار وردپرسی نیز برای کاهش مصرف منابع هاست خود اقدام به انتشار ویدئوهای خود در این سرویس می‌کنند.
این سرویس به صورت افزونه در وردپرس موجود است که یکی از افزونه های آن با عنوان آپارات در وردپرس را بررسی کردیم و اما در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا آخرین ویدئوهای آپارات در وردپرس و کانال مخصوص به خود را در سایت نمایش دهید.

ویدئوهای آپارات در وردپرس با افزونه Aparat for WordPress

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Aparat for WordPress در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از آن می‌توانید ویدئوهای آپارات در وردپرس را در قالب یک ابزارک در سایت وردپرسی خود نمایش داده و علاوه بر آن قادر خواهید بود تا با استفاده از دکمه نمایش ویدئو، ویدئوهای آپارات را در سایت خود نمایش دهید.
این افزونه تا به امروز توانسته است تا بیش از ۱۰۰ نصب فعال را در مخزن وردپرس ازآن خود نماید.

در ادامه بخوانید  اضافه کردن نام چند نویسنده برای محتوا در وردپرس با Co-Authors Plus

نصب و راه اندازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با عنوان تنظیمات آپارات افزوده  خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

آپارات

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تنظیمات افزونه را مطابق نیاز خود سفارشی سازی کنید.

بازکردن در زبانه جدید: در این بخش می‌توانید انتخاب کنید که با کلیک بر روی ویدئو در لینک ویدئو در تب جدید باز شود و یا در همان تب که کاربر در آن قرار دارد. پیشنهاد می‌کنم برای بهبود بانس‎ریت سایت آن را بر روی حالت باز کردن پیوند در پنجره جدید قرارر  دهید.
طول تصویر، ارتفاع تصویر و درصد تصویر: در این بخش‌ها اندازه دلخواه خود را برای تصاویر ویدئو تعیین کنید. در بخش طول تصویر دوم که به صورت درصدی قرار دارد می‌توانید درصد اندازه تصاویر را وارد کنید تا به صورت درصدی نسبت به سایز اصلی آنها نمایش داده شوند.
تصویر دلخواه: اگر ویدئویی در کانال خود دارید که بدون تصویر است در این بخش می‌توانید یک تصویر دلخواه انتخاب کنید تا ویدئوهای آپارات در وردپرس به همراه تصویر مورد نظر نمایش داده شود.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کرده و به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و بر روی ابزارک آپارات برای وردپرس کلیک کرده و در  مکان مورد نظر قرار دهید. سپس مشابه تصویر زیر اطلاعات مربوط به ابزارک را در آن وارد کنید.

آپارات

در بخش شناسه کانال نام کاربری کانال خود در آپارات را وارد کرده و سپس در بخش تعداد ویدئو تعیین کنید که چه تعدادی از آخرین ویدئوهای کانال را می‌خواهید تا در ابزارک نمایش داده شود.
در نهایت با ذخیره کردن ابزارک مشابه تصویر زیر خواهید دید که آخرین ویدئوهای کانال آپارات در مکان مورد نظر نمایش داده خواهند شد.

نمایش ویدئو آپارات در وردپرس

یکی از قابلیت‌های این افزونه این است که با نصب آن دکمه‌ای مشابه تصویر زیر در ویرایشگر وردپرس افزوده خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید ویدئوهای آپارات در وردپرس را در نوشته، برگه و هر نوع پست تایپ سفارشی که در سایت وردپرسی خود دارید نمایش دهید.

آپارات

برای افزودن ویدئوهای آپارات در وردپرس پس از کلیک بر روی دکمه آپارات ویرایشگر پنجره‌ای به صورت لایت‌باکس باز خواهد شد.
شناسه ویدئوهای آپارات بعد از عبارت V در آنها می‌باشد. به عنوان مثال ویدئویی تحت عنوان چرا وردپرس؟ در کانال آپارات همیار وردپرس با آدرس http://www.aparat.com/v/ghLAt قرار دارد، شناسه این ویدئو عبارت است از ghLAt که در آخرین بخش URL قرارر  گرفته است.

پس از درج شناسه ویدئو اندازه دلخواه خود را برای سایز نمایش ویدئو انتخاب کنید. در حالت عادی این اندازه بر روی ۶۰۰ پیکسل قرار گرفته است.

همانطور که مشاهده می‌کنید ویدئوهای آپارات در وردپرس با اندازه تعیین شده در صفحه مورد نظر نمایش داده خواهد شد.

منبع:همیار وردپرس

مروری بر مطالب

راهکار ساختن دکمه اسکرول به بالای صفحه در وردپرس

با Smart Scroll Top ، دکمه اسکرول به بالای صفحه در وردپرس بسازید. در این مطلب به شما آموزش می دهیم تا…

برای مشتریان خود در ووکامرس کیف پول ایجاد کنید

 چگونه در ووکامرس برای مشتریان خود کیف پول ایجاد کنیم؟ در این مطلب نحوه ایجاد کیف پول برای مشتریان در…

ارسال دیدگاه