/ در آموزش عمومی / نویسنده
آخرین ویرایش:

با بالا بردن ترافیک وب سایت، موفقیت آن را تضمین کنید

تاثیر میزان ترافیک وب سایت بر موفقیت آن چقدر است؟

یکی از مهم ترین دلایل موفقیت یک وب سایت میزان ترافیک آن می باشد.که در دو بخش کمی و کیفی مورد ارزیابی قرار می گیرد.
باید توجه داشته باشیم که اگر یک سایت، ترافیک داشته باشد قطعا از نداشتن ترافیک خیلی بهتراست. البته با تمام این تفاسیر اگر کاربران به محصولات و اطلاعات شما دسترسی کامل نداشته باشند، شما درحقیقت شکست خواهید خورد. اما سوال اینجاست که تاثیر ترافیک وب سایت در موفقیت آن چقدر است؟

تاثیر ترافیک وب سایت

شاید در نگاه اول، دید شما از یک سایت ایده آل و مناسب این باشد که بازدید از آن طوری باشد که از روزی چند نفر بازدید به روزی چند صد نفر بازدید برسید. اما این یک نگاه کلی و سطحی است. اگر مطالب سایت شما جزء مطالب مورد نظر کاربران نباشد به تدریج شما ترافیک سایت خود را ازدست خواهید داد. یک سری از سایت ها نیز وجود دارند که در قبال بازدید از صفحات سایت، از کاربران مقداری پول دریافت میکنند که هدف آن ها افزایش بازدید و رتبه ی سایت است اما نظرشخصی من این است که اینکار، نتیجه ای جز از دست دادن ترافیک سایت ندارد.و در واقع شما تاثیر ترافیک وب سایت را به صورت چشم گیر نمی بینید.

وب سایت

وب سایت


برای اثبات این موضوع من یکی از سایت های خود را مورد آزمایش قرار دادم که طی چند ماه اول نتیجه خوبی گرفتم اما بعد از مدتی متوجه کاهش رتبه سایت خود توسط گوگل شدم اما درمورد رتبه الکسا کاهش چندانی متوجه سایت من نشد.

سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که آیا گوگل باعث افزایش ترافیک وب سایت میشود یا الکسا؟
در زیر به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ترافیک هدفدار

شما باید مطالب و محصولات خود را طبقه بندی کنید و بدانید هدفتان از داشتن این سایت چیست؟ سپس باید علاقمندان به سایت خود را پیدا و مشخص کنید.
بنظر میرسد ترافیک هدفمند مقوله ای جداگانه از تاثیر ترافیک وب سایت میباشد! پس باید هم برای بازاریابی سایت خود برنامه ریزی کرده و به نوع ترافیک وب سایت خود اهمیت داد در غیراینصورت با شکست مواجه خواهیم شد.

شاید باور نکنید ولی وقتی کاربران وارد سایت میشوند اگر نشانه ای جزیی یا مطلبی از مطالب مورد نیاز خود را نیابند ظرف چندثانیه سایت را ترک میکنند پس نتیجه میگیریم که شیوه ارائه دادن و مکان قرار گرفتن مطالب در سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
یکی دیگر از ویزگی های سایت های موفق این است که به باکس های قالب که در فوتر یا ساید بار قرار میگیرند توجه میکنند. اینکار باعث میشود که خود سایت و خدمات آن راحت تر به کاربران عزیز نشان داده شوند که همین نکته ساده باعث هدفدار شدن تاثیر ترافیک وب سایت شما میشوند.
ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی همیار وردپرس بصورت رایگان راهکارهایی برای تاثیر ترافیک وب سایت به صورت هدفمند برای شما کاربران عزیز ارائه میدهیم:

  1. هدف شما از تشکیل سایت باید این باشد که بخش های اصلی وب سایت خود را برای تبلیغ یک محصول و یا ارائه خدمات انسجام دهید.
  2. درمدت کوتاهی که تبليغات خود را انجام داده اید به تدریج مخاطبان همیشگی و ثابت خود را انتخاب کرده و برنامه های سایت را بیشتر برای جذب آن ها ساماندهی کنید.
  3. مطالب بکار برده شده و نحوه بیان شما برای تبلیغ محصول و یا ارائه خدمات نیز بسیار مهم است.
  4. همیشه سعی کنید که یک محتوای رایگان در سایت خود قرار دهید. بعنوان مثال این محتوا میتواند در زمینه آموزشی باشد و همچنین همواره به روز باشید و از مطالب جدید استفاده کنید و کاربران را برای دیدن از آنها دعوت نمایید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله شما را با تاثیر ترافیک وب سایت و همچنین هدفمند بودن این ترافیک آشنا کرده باشیم.
در پایان این نکته را اضافه کنم که تمرکز بر روی ترافیک هدفمند میتواند مشتریانی را برای شما به همراه داشته باشد که با پتانسیل مالی خود به پیشرفت وب سایت شما کمک کنند.

منبع:همیار وردپرس

مروری بر مطالب

بررسی رغبت گوگل به ایجاد محتوای جدید در وب سایت ها

انتخاب محتوای جدید و هدفدار از نکات مورد توجه گوگل برای انتخاب سایت مورد علاقه خود می باشد گوگل همواره…

اصول حرفه ای برچسب گذاری در وردپرس

برچسب گذاری حرفه ای و اصولی چگونه انجام می شود؟ برچسب گذاری همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.در این…

ارسال دیدگاه