/ در آموزش وردپرس / نویسنده
آخرین ویرایش:

تعیین تاریخ انقضا برای مطالب

روش تعیین تاریخ انقضا برای مطالب در وردپرس با افزونه Post Expirator چیست؟

در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بتوانید به وسیله افزونه Post Expirator برای مطالب خود در وردپرس تاریخ انقضا تعیین کنید.

گاهی اوقات با توجه به شرایط برایمان پیش می آید که بخواهیم مطلبی را در سایت بگذاریم که در تاریخی معین آن را دوباره از سایت برداریم. به عنوان مثال مطلبی راجع به کوپن های تخفیف در یک جشنواره و … .

اما به جای اینکه اینکار را دستی انجام دهیم و در تاریخ مذکور خودمان به صورت دستی مطلب را پیدا کنیم و آن را از سایت برداریم، میتوانیم از افزونه ای در وردپرس که امروز معرفی خواهم کرد، استفاده نمایید.

نحوه کار این افزونه به این صورت است که شما میتوانید با تعیین تاریخ و ساعت، زمان برداشته شدن مطلب از روی سایت را برای افزونه مشخص نمایید و افزونه هم  دقیقا در همان تاریخ و زمان تعیین شده، مطلب را از روی سایت بر میدارد.

توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید تاریخ شمسی را در افزونه ببینید، افزونه پارسی سازی وردپرس Parsidate را نصب نمایید.

افزونه Post Expirator

پس از دانلود و نصب افزونه Post Expirator به بخش تنظیمات > Post Expirator بروید تا تنظیمات را در آنجا انجام دهید:

روش تعیین تاریخ انقضا برای مطالب در وردپرس با افزونه Post Expirator چیست؟

Data Format , Time Format: در هر بخش می توانید فرمت تاریخ و یا زمان را عوض کنید.

  1. Default Date/Time Duration: در اینجا می توانید زمانی را به صورت پیش فرض تعیین کنید که پست بعد از این مدت به صورت خودکار حذف شود. زیر فیلد ورودی می توانید فرمت های مجاز را هم مشاهده کنید.
  2. Default Expiration Category: می توانید دسته بندی ای مثلا با نام «موقت» ایجاد نمایید که زمانی که دسته نوشته را موقت انتخاب کردید پست به صورت خودکار در لیست پست های تاریخ انقضا دار قرار بگیرد و طبق تنظیمات از سایت برداشته شود.
  3. Show in post footer: با تیک زدن گزینه Enable نوشته ای به صورت پیش فرض زیر متن های تاریخ انقضادار قرار می گیرد که بازدیدکنندگان را متوجه موقتی بودن پست می کند.
  4. Footer Contents: در این بخش می توانید متن ذکر شده در مورد قبل را ویرایش نمایید و همینطور میتوانید از کدهای آماده EXPIRATIONFULL و EXPIRATIONDATE و EXPIRATIONTIME برای نمایش به ترتیب تاریخ و زمان انقضا، تاریخ انقضا و زمان انقضا در متن استفاده کنید.
  5. Footer Style: در این فیلد هم میتوانید استایل سی اس اس خودتان را وارد نمایید تا متن مذکور با استایل دلخواه شما نمایش داده شود.

حال پس از انجام تنظیمات بالا به یکی از نوشته های خود بروید تا باکس اضافه شده در ستون سمت چپ بخش ویرایش نوشته را مشاهده نمایید.

روش تعیین تاریخ انقضا برای مطالب در وردپرس با افزونه Post Expirator چیست؟

در این بخش شما می توانید به راحتی تاریخ و ساعت برداشتن مطلب از سایت را تعیین کنید و همینطور تعیین کنید چه اتفاقی برای متن بیافتد؛ حذف شود، پیش نویس شود و یا تعیین کنید دسته بندی آن تغییر، حذف و یا اضافه شود.

جمع بندی!

با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید مطالبی را به صورت موقت برای مدت مشخصی قرار بدهید تا بعد از گذشتن مدت زمان تعیین شده یا فرارسیدن تاریخ ذکر شده در افزونه، مطلب به صورت خودکار از سایت برداشته شود.

منبع: همیار وردپرس

مروری بر مطالب

ورود به فروشگاه با حساب کاربری شبکه های اجتماعی

چگونه با اکانت شبکه های اجتماعی  به وسیله افزونه YITH WooCommerce Social Login وارد فروشگاه اینترنتی شویم؟ در این مطلب به…

اعمال تخفیف همگانی در ووکامرس

چگونه با افزونه YITH WooCommerce Dynamic Pricing and Discounts برای محصولات تخفیف همگانی اعمال نماییم؟ در این مطلب افزونه YITH WooCommerce Dynamic…

2 دیدگاه

ارسال دیدگاه