/ در آموزش وردپرس / نویسنده

آموزش نحوه ایجاد یک گالری جذاب برای تصاویر با Photo Gallery

آموزش نحوه ایجاد یک گالری جذاب برای تصاویرPhoto Gallery

سلام؛

بسیاری از افراد طرفدار ایجاد یک  گالری از تصاویر به شیوه های مختلف هستند. خیلی از کاربران هر روز درخواست می کنند که گالری های متفاوت را به آنها معرفی نماییم.تصمیم امروز ما این است که یکی از همین گالری های تصاویر جذاب را با هم بررسی کنیم.

افزونه ی photo gallery

photo-gallery-hamyarwp

با این افزونه در کمتر از یک دقیقه آلبوم تصاویر کاملا واکنش گرا بسیازید و به سادگی آن را تنظیم نمایید.
در گام اول افزونه را دانلود و نصب می کنیم و سپس آن را فعال می نماییم. پس از فعال کردن افزونه گزینه ای با عنوان Photo Gallery در پیشخوان وردپرس ایجاد خواهد شد.

photo-gallery-menu-hamyarwp

من تصمیم دارم برای اولین بار به بخش options وارد شویم و تنظیمات را انجام دهیم و سپس تصاویر را اضافه نماییم.

Global options

global-options-hamyarwp

در این تب، مسیر آپلود تصاویر و اندازه ی آن ها مشخص می شود و همچنین گزینه های دیگری وجود دارند که می توانید بر حسب تمایل خود آنها را فعال یا غیر فعال نمایید.

Watermark

watermark-hamyarwp

در این قسمت می توانید معین کنید که واترمارک روی تصاویر به چه صورتی باشد؟ به صورت تصویر، متن و یا هیچ کدام (بدون واترمارک)!

Advertisement

advertisement-hamyarwp

در این گزینه، تصاویر تبلیغاتی را می توانید مشخص کنید که به چه شکل قرار گیرند.

Lightbox

lightbox hamyarwp

در بخش لایت باکس تنظیمات مربوط به آن موجود است که البته اکثر موارد به صورت پرمیوم مشخص شده است که برای دسترسی به آنها باید نسخه ی پرمیوم را خریداری نمایید. که البته به بحث امروز ما مرتبط نیست.

Album options

Album-options-hamyarwp

همانطور می بینید این تنظیمات مختص آلبوم یا همون گالری میشود. تعداد عکس هایی که در هر ستون از آلبوم قرار میگرند را باید مشخص نمایید، تعداد تصاویر در هر صفحه را می توان معین کرد و ساید تنظیمات برای نمایش آلبوم تصاویر را می توانید از این بخش ست کنید.

Slideshow

Slideshow-hamyarwp

با تنظیم کردن این پیج می تونید گالری تصاویر خود را به حالت اسلایدشو در آورید. حتی نوع نمایش اسلاید ها را می توانید تعیین کنید که به چه شکل باشند.

Thumbnail

thumbnail-hamyarwp

تنظیمات این بخش متعلق به تصاویر شاخص می باشد! تمامی تصاویر شاخصی که قرار است در هر ستون نمایش داده شود و تعداد کل آنها، همچنین اندازه ی تصاویر شاخص و سایر تنظیمات مربوط به آن را می توانید از این تب مشخص نمایید.

Image options

image-options-hamyarwp

این تب تنظیمات مربوط به هر تصویر را مشخص می نماید! نمایش عنوان تصویر، نمایش جستجو برای تصویر، اندازه ی آن و سایر موارد را می توانید از این بخش برای هر عکس یا تصویر تنظیم نمایید.

دو گزینه ی Embed options و Carousel به صورت نسخه ی پرمیوم در دسترس خواهد بود.

حال میخواهیم به سراغ ایجاد گالری برویم. برای اینکار از زیر منوی photo gallery در وردپرس بر روی گزینه ی Add galleries/images کلیک می کنیم تا در صفحه ی ایجاد شده گالری خود را بسازیم. در صفحه ی باز شده بر روی گزینه ی Add new کلیک می کنیم تا وارد صفحه ی مورد نظر شویم.

creat-new-gallery

اطلاعات را وارد می کنیم. فقط نکته ای که در این گالری وجود دارد بحث استاندارد بودن تصویر و ساخت آن برای اینستاگرام می باشد که بسیار جالب است. من استاندارد را انتخاب میکنم.

حال بر روی گزینه ی Add image کلیک می کنیم تا تصاویر خود را اضافه کنیم.

add-images-to-gallery-hamyarwp

همانطور که در تصویر می بینید عمل نمایید. اول تمامی تصاویر مورد نظر خود را بارگذاری نمایید سپس تمامی تصاویر را انتخاب کرده و بر روی گزینه ی add selected images to gallery کلیک نمایید تا تصاویر همگی اضافه شوند.

تمامی تصاویر اضافه شده را می توانید به صورت زیر ملاحظه نمایید و توضیحاتی به آن اضاه نمایید و سپس تمامی آنها را انتخاب نموده و بر روی گزینه ی publish کلیک کنید.

publish-gallery-hamyarwp

پس از انجام تمامی تصاویر بر روی گزینه ی apply و Save در بالای صفحه کلیک نمایید تا گالری ایجاد شود. به صفحه ی اصلی گالری رفته و آلبوم مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه ی published کلیک کنید.

preaper-hamyarwp

چطور باید گالری خود را در برگه ها قرار دهیم و به نمایش بگذاریم؟!

برای این کار بر روی گزینه ی Generate shortcode کلیک کنید.

select-album-shortcode-hamyarwp

در قسمت بالا نحوه ی نمایش آلبوم را می توانید مشخص نمایید و سپس در بخش انتخاب نام گالری کلیک کنید تا نام گالری مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس در پایان صفحه بر روی گزینه ی Generate کلیک کنید تا شورت کد مورد نظر را برای شما ایجاد نماید.

shortcode-gallery-hamyarwp

 

حال این کد را در برگه ای قرار دهید تا گالری نمایش داده شود.

slider-gallery-hamyarwp

این هم از نوع گالری که من انتخاب کردم.

 

به همین روش می توانید به این شکل آلبوم زیبایی را بسازید.

پایدار باشید

منبع : همیار وردپرس

مروری بر مطالب

آموزش کار با افزونه وردپرس سئوی اخبار (Yoast News Seo)

به آموزش کار با افزونه Yoast News Seo خوش آمدید . قبل از شروع کار با این افزونه لازم است…

چگونه پیوندهای یکتا را به طور خودکار از فارسی به انگلیسی تبدیل کنیم؟

چگونه پیوندهای یکتا را به طور خودکار از فارسی به انگلیسی تبدیل کنیم؟ سلام؛ Permalink یا پیوند های یکتا از…

ارسال دیدگاه