/ در آموزش عمومی, آموزش وردپرس / نویسنده
آخرین ویرایش:

تبدیل پروتکل سایت از http به https با افزونه

در صورتی که وبسایت شما یک وبسایت وردپرسی است تبدیل پروتکل سایت از http به https با افزونه Easy HTTPS Redirection براحتی و تنها با نصب این افزونه انجام می شود . اما قبل از نصب این افزونه بهتر است با این افزونه و تغییراتی که ایجاد می کند آشنا شویم.

پس از نصب گواهینامه ی امنیتی SSL بر روی هاست جهت هدایت کاربران بصورت خودکار از پروتکل http به https لازم است کدهایی به فایل htaccess اضافه شود تا کاربران به اجبار با بازشدن سایت از این پروتکل استفاده کنند. این کدها بصورت زیر هستند:

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} !^443$
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

 

کد بالا برای تمامی دامنه ها کاربرد دارد و نیازی به تغییر آن در دامنه های مختلف نیست. همچنی این کد مربوط به هاست های لینوکسی است و برای هر وبسایت که با php کدنویسی شده است کارایی دارد.

اما اگر شما از وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده کرده اید یک راه ساده تر برای تبدیل پروتکل بدون نیاز به تغییرات دستی در فایل htaccess استفاده از افزونه Easy HTTPS Redirection است . با نصب این افزونه بصورت خودکار کدهای بالا به فایل httaccess اضافه می شود. دقت کنید کدهای بالا زمانی کارایی دارند که گواهینامه ی امنیتی SSL برروی هاست نصب شده باشد.

مروری بر مطالب

7 روش افزایش سرعت وردپرس

موضوع افزایش سرعت وبسایت از موضوعات اساسی و ضروری طراحی وبسایت های و بویژه وبسایت های وردپرسی است و یکی از…

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

در این مطلب آموزشی ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین را به صورت مرحله به مرحله فرامی گیرید . جهت ساخت دیتابیس…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *